Skvelé osvieženie. Pripravte smoothies - nápoje plné šťavy a zdravie

Čerstvé alebo mrazené ovocie. Cukor alebo med, trocha ľadu a výkonný mixér dokáže vykúzliť ideálny letný drink! Smoothie je zdravý a osviežujúci nápoj z čerstvého alebo mrazeného ovocia (alebo zeleniny).


Často obohatený kávou

Čokoládou, niekedy tiež orechy alebo bylinkami a dochutený sirupom, cukrom alebo medom. Sviežosť mu dodáva nielen ovocie, ale aj prídavok ľadu. Ak pridáte do neho jogurt, mlieko, smotanu alebo tiež zmrzlinu, získate tzv milkshake, hutnejšie verziu konzumovanú skôr ako desiatu. Smoothies - ovocné nápoje rozmixované zo zmesi ovocia, sladidlá a ľadu sa začali pripravovať v 30. rokoch minulého storočia v Spojených štátoch. Nápoje tohto typu nájdeme aj v kuchyni Blízkeho východu, ale aj v stredomorskej. Veľa populárne sa však stali až v 60. rokoch, kedy sa začali predávať v obchodoch so zdravou výživou. Tak či tak, v ich príprave sa fantázii medze nekladú a šestica na týchto stránkach je len odrazovým mostíkom pre vlastnú tvorbu!

Jahodové

Rozmixujte očistených, 1 hrnček jahôd, nakrájaných limetkovej 2 lyžice medu 3 lyžice a hrsť ľadu. šťavy, Podávajte granátového s jadierkami jablka.

Kiwi

V mixéri rozmelnite 3 olúpané kivi, hrsť mäty, 2 lyžice limetkovej šťavy, 3 lyžice tmavého cukru a ľad.

Čučoriedkové

Rozmixujte 1 hrnček čerstvých čučoriedok, 2 lyžice ľadu, 3 lyžice javorového sirupu a 1 lyžicu makadamových orechov.

Ananás a mango

Rozmixujte 1 hrnček nakrájaného ananásu, 1 hrnček nakrájaného manga, 2 lyžice sušenej srvátky, 3 lyžice tmavého cukru a hrsť ľadu.

Z červených pomarančov

Rozmixujte dreň z 3 červených pomarančov, šťavu z 1 limetky, 1 lyžicu ružovej vody, 100 ml sušeného mandlovéhomléka a hrsť ľadu.

Čokoládové

V šejkri premiešame 1 malé espreso, 3 lyžice holandského kakaa, 3 lyžice tmavého cukru, 200 ml vody, hrsť ľadu a smotanu podľa chuti.


Zdieľajte tento článok prostredníctvom sociálnych sietí: